وزارت بهداشت نوار غزه:

قحطی در «غزه» قربانیان بیشتری خواهد گرفت

بین‌الملل

43885
قحطی در «غزه» قربانیان بیشتری خواهد گرفت

وزارت بهداشت نوار غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که میزان کمک‌های ارسالی به شمال این باریکه بسیار کم بوده و جهانیان شاهد برجای ماندن تعداد بی‌سابقه‌ای از قربانیان قحطی و گرسنگی در این منطقه طی روزهای آتی خواهند بود.

به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین، به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه نسبت به اوضاع وخیم قحطی و گسترش گرسنگی در میان ساکنان این باریکه هشدار داد.

در این بیانیه تاکید شده است: بمباران صفوف انتظار فلسطینی‌هایی که با گرسنگی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند تبدیل به یک اقدام عادی شده که اشغالگران صهیونیست هر روز آن را تکرار کرده و جهانیان در رسانه‌ها مشاهده می‌کنند.

وزارت بهداشت نوار غزه تاکید کرد که کادر درمان در این باریکه نیز با گرسنگی شدید رو به رو است و بیش از ۲ هزار تن از این نیروها روز گذشته چیزی برای خوردن پیدا نکردند.

این وزارت خانه از نهادهای بین المللی و امدادرسان خواست برای ارسال مواد غذایی به بیمارستان‌های شمال نوار غزه فوراً وارد عمل شوند.

روز گذشته نیز عضو کمیته بحران شهرداری نوار غزه تاکید کرد که ساکنان این باریکه با کمبود شدید مواد غذایی و آب آشامیدنی رو به رو هستند.

وی تصریح کرد که در این منطقه نمی‌توان به راحتی آب آشامیدنی و غذا پیدا کرد.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار بین‌الملل