ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ از امروز

جامعه

59095
ثبت نام نوبت دوم کنکور 1403 از امروز

ثبت‌نام نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز ۷ فروردین از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و در روز یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ پایان می‌پذیرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایران آنلاین، ثبت‌نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ برای پذیرش رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز  ۷ فروردین از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و در روز یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ پایان می‌پذیرد.

داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی برای برادران، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون را مطالعه کرده و در صورتی که شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما را دارند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام نمایند و این دفترچه هم اکنون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس متقاضیان است.

در کنکور ۱۴۰۳ برای نخستین بار گروه فرهنگیان به مجموعه گروه‌های موجود ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان‌های خارجه اضافه شد و کنکور فرهنگیان به منظور پذیرش در دانشگاه فرهنگیان  فقط اردیبهشت برگزار خواهد شد و در نوبت دوم کنکور در تیرماه این آزمون وجود ندارد‌.

سهم سوابق تحصیلی و کنکور در سال ۱۴۰۳ به میزان مساوی ۵۰ درصد برای هر کدام است.

نوبت اول کنکور سال ۱۴۰۳ برای همه داوطلبانی که در موعد مقرر ۵ تا ۱۵ آذر ماه نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام کرده‌اند در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد و نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار جامعه