آنروا:

صهیونیست‌ها مانع رسیدن کمک‌ به شمال نوار غزه می‌شوند

بین‌الملل

59869
صهیونیست‌ها مانع رسیدن کمک‌ به شمال نوار غزه می‌شوند

بنابر اعلام آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان‌ملل برای آوارگان فلسطین، رژیم صهیونیستی اسرائیل از ورود نیروهای این آژانس به شمال نوار غزه با هدف توزیع کمک‌های انسانی جلوگیری می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) در بیانیه ای اضافه کرد: ۱۷۶ نیروی ما از ابتدای جنگ در نوار غزه به شکل وحشتناکی کشته شده‌اند.

براساس این بیانیه، بیش از نیمی از کمک های ارسالی به نوار غزه در ماه گذشته از طریق دو گذرگاه «کرم ابوسالم» و «رفح» توسط این آژانس انجام شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون ۳۲هزار و ۹۱۶ فلسطینی در غزه شهید و ۷۵ هزار و ۴۹۴ نفر هم مجروح شدند.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار بین‌الملل