گمرک ایران اعلام کرد؛

رشد ۳۶.۵ درصدی ترانزیت بین‌المللی از مسیر ایران در سال ۱۴۰۲

اقتصاد

59883
رشد ۳۶.۵ درصدی ترانزیت بین‌المللی از مسیر ایران در سال ۱۴۰۲

بر اساس اعلام گمرک ایران، ترانزیت بین‌المللی از مسیر ایران در سال ۱۴۰۲، با ۳۶.۵۲ درصد افزایش، به رقم ۱۷ میلیون و ۷۹۰ هزار تن رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، به نقل از گمرک ایران، بیشترین میزان ترانزیت خارجی در سال ۱۴۰۲ از مبدا گمرک منطقه ویژه شهید رجایی به میزان ۵ میلیون و ۱۷۰ هزار تن انجام گرفت که ۳۶.۹ درصد نسبت به ماقبل رشد نشان می‌دهد.

پس از گمرک منطقه ویژه شهید رجایی، گمرکات پرویزخان و باشماق به ترتیب با ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تن و یک میلیون و ۹۳۸ هزار تن در بین گمرکات عمده مبدا ترانزیت خارجی بیشترین میزان ترانزیت خارجی را به خود اختصاص دادند.

این گزارش حاکیست، در سال ۱۴۰۲ ترانزیت خارجی از مبدا گمرک پرویزخان ۳۶۸ درصد و از مبدا گمرک باشماق ۵۷ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، گمرک بازرگان با انجام تشریفات ترانزیت خارجی یک میلیون و ۱۸۸ هزار تن، گمرک سرخس با ۷۲۳ هزار تن، بیله‌سوار با ۶۷۴ هزار تن، آستارا با ۵۴۹ هزار تن، جلفا با ۵۴۲ هزار تن، بندر لنگه با ۴۸۲ هزار تن و گمرک منطقه ویژه اقتصادی آستارا با ۴۵۶ هزار تن در بین گمرکات عمده مبدا ترانزیت خارجی در رده های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، حدود ۸۸ درصد از ترانزیت خارجی از مسیر ایران در سال ۱۴۰۲ از مبدا ۱۰ گمرک فوق الذکر بوده است.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار اقتصاد