سازمان هواشناسی هشدار داد؛

خسارت به محصولات کشاورزی با تقویت فعالیت سامانه‌های بارشی

اقتصاد

59903
خسارت به محصولات کشاورزی با تقویت فعالیت سامانه‌های بارشی

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به فعالیت سامانه‌های بارشی از امروز تا یکشنبه، از احتمال آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن روان آب‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی، در برخی استان‌ها هشدار داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد با اشاره به فعالیت سامانه‌های بارشی از بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات، گردوخاک در برخی نقاط و بارش تگرگ در نقاط مستعد از امروز (چهارشنبه ۱۵ فروردین) تا روز یکشنبه (یکشنبه ۱۹ فروردین) در کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش امروز در نیمه غربی کرمان، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، جنوب شرق لرستان، جنوب یزد و فردا (پنج‌شنبه ۱۶ فروردین) در نیمه شمالی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان شاهد فعالیت این سامان بارشی خواهیم بود.

روز جمعه (۱۷ فروردین) در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، روز شنبه (۱۸ فروردین) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و روز یکشنبه (۱۹ فروردین) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، قزوین، تهران، البرز و ارتفاعات سمنان بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات، گردوخاک در برخی مناطق و بارش تگرگ در نقاط مستعد پیش‌بینی شده است.

بر اساس فعالینت این سامانه بارشی، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی همچنین نسبت به احتیاط در سفرهای برون‌شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه کرد.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار اقتصاد