آلمان مصادره ۸۰۰ هکتار از اراضی فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

بین‌الملل

58966
آلمان مصادره ۸۰۰ هکتار از اراضی فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

وزارت خارجه آلمان تصمیم رژیم صهیونیستی برای مصادره ۸۰۰ هکتار از اراضی فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین، وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: برلین به شدت اعلامیه مصادره بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی متعلق به فلسطینیان در منطقه دره اردن در کرانه باختری اشغالی از سوی (رژیم) اسرائیل را محکوم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: شهرک‌سازی‌ها، قونین بین‌المللی را نقض کرده است و به تنش‌های بیشتر در این وضعیت بسیار شکننده دامن می‌زند.

به گزارش ایرنا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز پیشتر در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلامیه روز جمعه این رژیم مبنی بر تصرف ۸۰۰ هکتار از اراضی فلسطینی در کرانه باختری اشغالی برای شهرک‌سازی‌های جدید را به شدت محکوم کرد.

به‌رغم آنکه شورای امنیت سازمان ملل، طرح (رژیم) اسرائیل برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی اعلام کرده است؛ این رژیم همچنان به اقدمات غیرقانونی خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

رژیم اسرائیل ۸۰۰ هکتار از زمین‌های دره اردن در کرانه باختری اشغالی را برای شهرک سازی و ساخت صدها واحد مسکونی مصادره کرده است.

۸۰۰ هکتار از زمین‌های دره اردن برای الحاق به سرزمین‌های این رژیم به منظور ساخت صدها واحد مسکونی و منطقه صنعتی، تجاری و اشتغال اختصاص داده شده است.

برنامه ریزی برای ساخت واحدهای مسکونی در این منطقه ممکن است حدود یک سال به طول انجامد.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی این رژیم که مصوبه مصادره این زمین‌ها را امضا کرده، گفته است که اعلام الحاق این زمین‌ها یک موضوع مهم و راهبردی است.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار بین‌الملل