هشدار بازگشت داعش به غرب عراق

بین‌الملل

59859
هشدار بازگشت داعش به غرب عراق

بزرگان و ریش سفیدان استان الانبار در غرب عراق نسبت به بازگشت گروه تروریستی داعش به این مناطق هشدار دادند.

به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین، ریش سفیدان استان الانبار اعلام کردند که «محمد الحلبوسی» رئیس برکنار شده پارلمان، تلاش هایی را برای اجرای سناریویی مانند سال ۲۰۱۴ در مناطق غربی عراق در دست اجرا دارد.

این افراد افزودند: تلاش ها برای اجرای تحصن های بزرگ در مناطق غربی انجام شده است و نهادهای امنیتی نیز از افزایش شمار تروریست های داعشی در منطقه «وادی حوران» و بیابان های غربی خبر داده اند.

بزرگان استان الانبار اعلام کردند که رئیس پیشین پارلمان، از پرونده هایی نظیر آوارگان، عفو عمومی و پرداخت خسارت به مردم این مناطق برای ایجاد شکاف میان ساکنان استان الانبار و دولت عراق سوء استفاده و آن ها را برای مبارزه با حکومت تشویق می کند.

گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ با حمایت برخی طرف های غربی و عربی مناطق گسترده ای از کشور عراق بویژه مناطق غربی آن را اشغال کرد و جنایت های بزرگی مرتکب شد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.


انتهای پیام/
دیدگاه ها
آخرین اخبار بین‌الملل