آخرین اخبار جامعه
پیشگیری از ۵۰ هزار بستری و ۱۲۰۰ مرگ کودکان

با حضور وزیر بهداشت از دو طرح سلامت‌محور برای کودکان رونمایی شد

پیشگیری از ۵۰ هزار بستری و ۱۲۰۰ مرگ کودکان

«کودک سالم، ایران سلامت»؛ شعاری که با اجرایی شدن دو طرح از سوی دولت سیزدهم برای سلامت نوزادان و کودکان زیر هفت سال محقق شده است.

ساخت ۲۶۴ تصفیه خانه در کشور /  ۵۴ درصد جمعیت تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب است

احتشامی در گفت‌وگو با «ایران آنلاین»:

ساخت ۲۶۴ تصفیه خانه در کشور / ۵۴ درصد جمعیت تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب است

سرپرست معاونت بهره برداری شرکت فاضلاب تهران گفت: در کل کشور حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چاه فاضلاب داریم که بالغ بر ۳۷ میلیون نفر تحت پوشش فاضلاب بوده و تقریبا ۵۴ درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاصلاب هستند.

اعلام شرایط برگزاری امتحانات نهایی و چگونگی طراحی سوالات

اعلام شرایط برگزاری امتحانات نهایی و چگونگی طراحی سوالات

آزمون نهایی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلب آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم آموزش متوسطه و متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره (شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) از دوشنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز و تا سه‌شنبه ۲۹ خرداد ادامه خواهد داشت.

بحران در زیر زمین

بحران در زیر زمین

کارشناسان با بررسی شش هزار تصویر ماهواره‌ای از فرونشست در استان‌های مختلف کشور یادآور شدند که این وضعیت، نیاز به انجام اقدامات فوری و اجرای یک سیاست یکپارچه برای مدیریت و نگهداری هر چه بهتر آب‌های زیرزمینی موجود دارد.

آسمان امن

آسمان امن

ایران مقصد بسیار مهمی برای پرندگان مهاجر است. بنابر اعلام معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، ایران مهم‌ترین کشور غرب آسیا از نظر زیستگاه زمستانی پرندگان مهاجر محسوب می‌شود. آمارهای سازمان حفاظت‌محیط زیست نشان می‌دهند سالانه به‌طور متوسط حدود ۱.۸ تا ۲ میلیون قطعه پرنده وارد کشور ما می‌شوند و در زیستگاه‌های آبی ایران زمستان را می‌گذرانند.

مقتول مرا آزار داده بود

مقتول مرا آزار داده بود

پسر جوانی که قرار است به اتهام قتل دوستش در دادگاه کیفری محاکمه شود مدعی است مقتول او را بی‌هوش کرده و آزار داده بود.

شیب تند کاهش موالید متوقف شد

شیب تند کاهش موالید متوقف شد

شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» دهه ۶۰ و ۷۰ بالاخره کار دستمان داد و باعث شد سر و کله سونامی سالمندی و کاهش موالید آرام آرام پیدا شود. بر همین اساس برای بسته نشدن پنجره جمعیتی و از دست رفتن تمامی فرصت‌ها، در سال ۱۴۰۰ قانونی تحت عنوان حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نوشته و بسرعت اجرا شد.

تصادف موتورسیکلت‌ها در سبزوار یک کشته داد

تصادف موتورسیکلت‌ها در سبزوار یک کشته داد

مسوول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: برخورد دو موتورسیکلت‌ از رو به رو با یکدیگر باعث مرگ یک نفر و مصدومیت ۲ نفر دیگر از راکبان آنها شد.

آغاز مرمت آرامگاه کوروش

آغاز مرمت آرامگاه کوروش

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد گفت: طرح جدید پاکسازی و استحکام‌بخشی آرامگاه کوروش سال گذشته پذیرش شد و از هفته گذشته آسیب‌شناسی پلکان‌ها آغاز و از دو سه هفته آینده مرمت آن شروع می‌شود